Navoiyda ijtimoiy soha va infratuzilma obyektlari qurilishi davom etmoqda
Navoiy viloyatining Karmana tumani “Doʻstlik” mahallasi hududida Iqtisodiyot va moliya vazirligining “Qishloq joylarni barqaror rivojlantirish” loyihasi doirasida 28-umumtaʼlim maktabida qurilish ishlari davom etmoqda. 800 nafardan ortiq oʻquvchilar taʼlim oluvchi mazkur oʻquv muassasasining oʻquv binolarini mukammal taʼmirlash hamda sport maydonchasi barpo etish pudratchi tashkilot “Element qurilish” MCHJ tomonidan amalga oshirilmoqda.
Shuningdek, tumandagi “Ayronchi” mahallasiga qarashli 2 km hududda piyodalar oʻtish yoʻlagi va tungi koʻcha yoritish tizimi qurib foydalanishga topshirildi. Mazkur hududda yoʻllarni asfaltlash ishlariga tayyorgarlik koʻrilmoqda.

В Навоийской области продолжается строительство объектов социальной сферы и инфраструктуры
В махалле «Дустлик» Карманинского района Навоийской области в рамках проекта Министерства экономики и финансов «Устойчивое развитие сельской местности» продолжаются строительные работы в общеобразовательной школе №28.
В данном образовательном учреждении, где обучается более 800 учащихся, подрядной организацией ООО «Элемент курилиш» осуществляются капитальный ремонт учебных корпусов, а также строительство спортивной площадки.
Также в махалле «Айрончи» на участке протяжённостью 2 км построены и введены в эксплуатацию пешеходные дорожки и система уличного освещения. В настоящее время ведётся подготовка к асфальтированию дорог на данной территории.