Taxiatosh tumanida aholiga maishiy xizmat ko‘ratish markazi qurilmoqda
Qoraqalpog‘iston Respublikasining Taxiatosh tumani “Naymankul” mahallasida Iqtisodiyot va moliya vazirligining “Qishloq joylarni barqaror rivojlantirish” loyihasi doirasida qurilish ishlari olib borilmoqda.
Hududda 12x24 o‘lchamdagi aholiga maishiy xizmat ko‘rsatish markazining qurilishi “Star Invest build” MChJ pudratchi tashkiloti tomonidan amalga oshirilmoqda va bugungi kunda obyekta tashqi va ichki bo‘yoqlash, koshin (kafel) terish, tashqi quduqlar qazish ishlari davom etmoqda.
Mazkur subloyiha orqali benefetsiarlar soni 25 ming nafardan ortiq kishini tashkil qilishi kutilmoqda.
3 qavatli mazkur binoda o‘quv markazlari, go‘zallik saloni, sartaroshxona, dorixona, bank vakillari uchun maxsus xonalar, mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, hokim yordamchisi, xotin-qizlar faoli, yoshlar yetakchisi va profilaktika inspektori uchun xizmat xonalari, kimyoviy tozalash xizmati, fitnes zali, qandolatchilar ustaxonasi va savdo do‘koni faoliyati yo‘lga qo‘yiladi.

В Тахиаташском районе строится Центр бытового обслуживания
В махалле «Найманкул» Тахиаташского района Республики Каракалпакстан ведётся строительство в рамках проекта «Устойчивое развитие сельской местности», реализуемого Министерством экономики и финансов.
Строительство Центра бытового обслуживания махалли размером 12×24 метра осуществляется подрядной организацией ООО «Star Invest Build». В настоящее время ведутся работы по внутренней и внешней окраске здания, укладка кафели, а также рытью наружных колодцев.
После завершения строительства центр обеспечит бытовыми услугами более 25 000 жителей данного района.
В трёхэтажном здании будут организованы учебные центры, салон красоты, парикмахерская, аптека, специальные помещения для представителей банка, служебные кабинеты для председателя собрания граждан махалли, помощника хокима, активистки женского движения, лидера молодёжи и инспектора по профилактике, а также предусмотрены услуги химчистки, фитнес-зал, кондитерский цех и торговая точка.