Taxiatosh tumanida aholiga maishiy xizmat ko‘ratish markazi qurilmoqda
Qoraqalpog‘iston Respublikasining Taxiatosh tumani “Naymankul” mahallasida Iqtisodiyot va moliya vazirligining “Qishloq joylarni barqaror rivojlantirish” loyihasi doirasida qurilish ishlari olib borilmoqda.
Hududda 12x24 o‘lchamdagi aholiga maishiy xizmat ko‘rsatish markazining qurilishi “Star Invest build” MChJ pudratchi tashkiloti tomonidan amalga oshirilmoqda va bugungi kunda obyekta tashqi va ichki bo‘yoqlash, koshin (kafel) terish, tashqi quduqlar qazish ishlari davom etmoqda.
Mazkur subloyiha orqali benefetsiarlar soni 25 ming nafardan ortiq kishini tashkil qilishi kutilmoqda.
3 qavatli mazkur binoda o‘quv markazlari, go‘zallik saloni, sartaroshxona, dorixona, bank vakillari uchun maxsus xonalar, mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, hokim yordamchisi, xotin-qizlar faoli, yoshlar yetakchisi va profilaktika inspektori uchun xizmat xonalari, kimyoviy tozalash xizmati, fitnes zali, qandolatchilar ustaxonasi va savdo do‘koni faoliyati yo‘lga qo‘yiladi.

In “Naymankul” mahalla of Takhiatosh District, Republic of Karakalpakstan, construction is underway as part of the Sustainable Rural Development Project implemented by the Ministry of Economy and Finance.
The construction of a Mahalla Household Services Center, measuring 12x24 meters, is being carried out by the contractor “Star Invest Build” LLC. Currently, work is ongoing on both the interior and exterior painting of the facility, laying tiles, and the excavation of external wells.
Upon completion, the center is expected to benefit more than 25,000 residents in the area.
The 3-storey building will provide training centers, a beauty salon, a barber shop, a pharmacy, special rooms for representatives of the bank, service rooms for the chairman of the Mahalla Citizens’ Assembly, the khokim’s assistant, a women’s activist, a youth leader, and a prevention inspector, a chemical cleaning service, a fitness room, a confectioners' workshop and a retail store.