“Qishloq joylarni kompleks rivojlantirish” loyihasi mutaxassislari Koreyada o‘quv safarida
Qishloq joylarni kompleks rivojlantirish” loyihasi doirasida tashkil etilgan Koreya va Vyetnamdagi o‘quv safari davomida Jonju  shahridagi Qishloq taraqqiyoti administratsiyasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Unda koreyalik mutaxassislar  aqlli qishloq xo‘jaligi yo‘nalishida tajribalari bilan bo‘lishishdi. Shuningdek, “Qishloq taraqqiyoti assotsiatsiyasi”da aholining ijtimoiy himoyaga muxtoj qatlamlarini qo‘llab-quvvatlashga yo‘naltirilgan pilot loyihalarni amalga oshirish bo‘yicha fikr almashildi.
O‘zbekiston delegatsiyasi Koreya Respublikasiga safar davomida “Smart Farm Innovation Valley”da bo‘lib, turli iqlim sharoitlariga chidamkor o‘simliklarni yetishtirish hamda ijtimoiy himoyaga muhtoj aholini kasbga o‘qitish bo‘yicha xorij tajribasi bilan tanishishdi.

Специалисты проекта «Комплексное развитие сельской местности» на учебной поездке в Корее
В рамках проекта «Комплексное развитие сельской местности» (2-й этап) была организована учебная поездка в Корею и Вьетнам, включающая встречу в Администрации сельского хозяйства в городе Чонджу.
В ходе встречи корейские эксперты поделились опытом в области «умного» сельского хозяйства. Кроме того, Ассоциация сельского развития обсудила внедрение пилотных проектов, направленных на поддержку уязвимых слоев населения через программы социальной защиты.
Во время визита в Республику Корея узбекская делегация посетила «Smart Farm Innovation Valley» и ознакомилась с международными лучшими практиками выращивания культурных растений, устойчивых к различным климатическим условиям. Также участники изучили программы профессиональной подготовки для социально уязвимых жителей.