“Qishloq joylarni kompleks rivojlantirish” loyihasi mutaxassislari Koreyada o‘quv safarida
Qishloq joylarni kompleks rivojlantirish” loyihasi doirasida tashkil etilgan Koreya va Vyetnamdagi o‘quv safari davomida Jonju  shahridagi Qishloq taraqqiyoti administratsiyasida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Unda koreyalik mutaxassislar  aqlli qishloq xo‘jaligi yo‘nalishida tajribalari bilan bo‘lishishdi. Shuningdek, “Qishloq taraqqiyoti assotsiatsiyasi”da aholining ijtimoiy himoyaga muxtoj qatlamlarini qo‘llab-quvvatlashga yo‘naltirilgan pilot loyihalarni amalga oshirish bo‘yicha fikr almashildi.
O‘zbekiston delegatsiyasi Koreya Respublikasiga safar davomida “Smart Farm Innovation Valley”da bo‘lib, turli iqlim sharoitlariga chidamkor o‘simliklarni yetishtirish hamda ijtimoiy himoyaga muhtoj aholini kasbga o‘qitish bo‘yicha xorij tajribasi bilan tanishishdi.

Specialists of the Integrated Rural Development Project on a Study tour in Korea
As part of the Integrated Rural Development Project, a study tour of Korea and Vietnam was organized, including a meeting at the Rural Development Administration in Jeonju City.
During the meeting, Korean experts shared their experience in Smart Agriculture. Additionally, the Rural Development Association exchanged views on implementing pilot projects aimed at supporting vulnerable populations through social protection initiatives.
During their visit to the Republic of Korea, the Uzbek delegation toured the “Smart Farm Innovation Valley” and explored international best practices in cultivating plants resistant to various climatic conditions. They also learned about vocational training programs designed for socially vulnerable residents.