Islom taraqqiyot banki missiyasining O‘zbekistonga tashrifi boshlandi
Joriy yilning 14-18-oktabr kunlari Islom taraqqiyot bank (ITB) vakillaridan iborat missiyaning Toshkent shahriga tashrifi bo‘lib o‘tadi. Mazkur tashrif davomida Bank vakillari tomonidan O‘zbekistonga amalga oshirilayotgan investitsion loyihalar yuzasidan olib borilayotgan ishlarni tahlil qilish, dastur bo‘yicha mas’ul ijrochilar ishtirokida uchrashuvlar rejalashtirilgan.
Missiya tashrifining birinchi kunida Iqtisodiyot va moliya vazirligi huzuridagi Birlashtirilgan loyihalarni amalga oshirish guruhida (BLAOG) ana shunday uchrashuv tashkil qilindi. Unda ITBning amaliyotlar guruhi rahbari Vahyu Vijayanto, to‘lovlar bo‘yicha mintaqaviy mutaxassisi Gayat Al Shanavani, loyiha boshqaruvi bo‘yicha mutaxassis Daniyar Akbassov, ITBning O‘zbekistondagi vakili Husan Hasanov, BLAOG direktori Bahodir Turayev, direktor o‘rinbosari Ravshan Usmanov hamda boshqa mutaxassislar qatnashishdi.
Qishloq joylarni barqaror rivojlantirish” va “Qishloq joylarni kompleks rivojlantirish” (2-bosqich) loyihalari yuzasidan BLAOG jamoasi va ITB vakillari o‘rtasida bo‘lib o‘tgan yig‘ilish davomida loyiha ishlarini samarali tashkil etish, yuzaga kelishi mumkin bo‘lgan qiyinchiliklarni oldini olish, mavjud muammolarni hal etish kabi masalalar muhokama qilindi.

Миссия Исламского банка развития начала визит в Узбекистан
Миссия Исламского банка развития (ИБР) находится с визитом в Ташкенте с 14 по 18 октября этого года. Цель визита — оценка прогресса инвестиционных проектов, реализуемых в Узбекистане при поддержке ИБР, а также проведение встреч с исполнителями, ответственными за реализацию программы.
В первый день визита была организована встреча в Объединенной группе по реализации проектов (ОГРП) при Министерстве экономики и финансов. Среди участников были Глава операционного команды Вахью Виджаянто, региональный специалист по выплатам Гайат Аль Шанавани, специалист по управлению проектами Данияр Акбассов, Представитель ИБР в Узбекистане Хусан Хасанов, Директор ОГРП Баходир Тураев, заместитель директора Равшан Усманов и другие сотрудники ОГРП.
Во время встречи представители ОГРП и ИБР обсудили прогресс в реализации проекта «Устойчивое развитие сельской местности» и проекта «Комплексное развитие сельской местности» (2-й этап). Основное внимание было уделено вопросам эффективной организации работы по проектам, предотвращению возможных трудностей и решению текущих проблем.