“Qishloq joylarni barqaror rivojlantirish” loyihasi doirasida konsultantlar bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Iqtisodiyot va moliya vazirligi huzuridagi Birlashtirilgan loyihalarni amalga oshirish guruhi bosh ofisida “Qishloq joylarni barqaror rivojlantirish” loyihasida ishtirok etuvchi mahalliy va xalqaro konsultantlar bilan uchrashuv tashkil qilindi.
Unda Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Xorazm, Buxoro va Navoiy viloyatlarida batafsil loyihalash ishlari va qurilish nazorati xizmatlarini ko‘rsatuvchi mahalliy konsultantlar “Qishloqqurilishloyiha” MCHJ, “WorleyParsons Uzbekistan” MCHJ, “Consulting Business management” MChJ va “Rhythm Plus” MChJ shuningdek, “Renardet SA & Partners, Consulting Engineers” xalqaro konsultantlari qatnashishdi.
Uchrashuv davomida tomonlar o‘zaro axborot almashinish hamda faoliyatda dolzarb bo‘lgan boshqa masalalar yuzasidan fikr almashishdi.
Shuningdek, ishtirokchilar hududlarda qurilish ishlarini loyihalashtirishni jadallashtirish, subloyihalarni sifatli amalga oshirish bo‘yicha takliflar bildirib, muntazam ravishda uchrashib ish bilan bog‘liq masalalarni  bartaraf etishga kelishib oldilar.

A meeting with consultants took place within the framework of the Sustainable Rural Development Project
A meeting with local and international consultants participating in the "Sustainable Rural Development" project was organized at the headquarters of the Unified Project Implementation Group under the Ministry of Economy and Finance.
Local consultants providing detailed design and construction supervision services in the Republic of Karakalpakstan, Khorezm, Bukhara, and Navoi regions attended the meeting, including LLC "Qishloqurilishloyiha," LLC "WorleyParsons Uzbekistan," LLC "Consulting Business Management," and LLC "Rhythm Plus." International consultants from "Renardet SA & Partners, Consulting Engineers" were also present.
During the meeting, the parties exchanged views on information sharing and other operational aspects. The participants also made suggestions to expedite the design and construction processes in the regions, ensure the high-quality implementation of subprojects, and agreed to hold regular meetings for timely resolution of working issues.